Spotkanie z Mistrzem Świata we Florystyce
23 Maja 2026
Uczennica naszej szkoły - Agata z kl. VII b została zaproszona do udziału w niecodziennym wydarzeniu, a mianowicie w Dniu w Branżowym Centrum Umiejętności - Florystyka w Turzy Śląskiej. Wcześniej Agata w ramach konkursu Młody Ambasador Florystyki zrobiła zdjęcia i opisała swoją ulubioną kwiaciarnię. Wyróżnieni w tym konkursie uczestnicy ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych wraz z opiekunami mieli okazję spotkać się z Mistrzem Świata we Florystyce - Tomaszem Maxem Kuczyńskim i posłuchać, jak od najmłodszych lat rozwijała się jego pasja do roślin oraz jakie napotykał trudności w drodze do tytułu Mistrza Świata we Florystyce, który zdobył w 2025 roku w Danii. Następnie młodzież wzięła udział w warsztatach florystycznych i stworzyła dwie piękne kompozycje. Był to dzień pełen pasji i kreatywności!
Spotkanie z Mistrzem Świata we Florystyce
Anna Laskowska

Spotkanie z Mistrzem Świata we Florystyce
Spotkanie z Mistrzem Świata we Florystyce
Spotkanie z Mistrzem Świata we Florystyce
Spotkanie z Mistrzem Świata we Florystyce
Spotkanie z Mistrzem Świata we Florystyce
Spotkanie z Mistrzem Świata we Florystyce
Spotkanie z Mistrzem Świata we Florystyce
Spotkanie z Mistrzem Świata we Florystyce