Strona główna/Aktualności/Biblioteka - miejsce na czasie!

Biblioteka - miejsce na czasie!

30 Kwietnia 2024
Biblioteka - miejsce na czasie!

Od 8 do15 maja będzie trwał XXI Tydzień Bibliotek, którego hasło wybrane przez Zarząd Główny Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich brzmi: „Biblioteka - miejsce na czasie!”.

W świecie wirtualnej rzeczywistości, w świecie sztucznej inteligencji BIBLIOTEKA jawi się jako miejsce, w którym możemy wykorzystywać najnowsze technologie. To również miejsce, w którym możemy dowiedzieć się więcej o ochronie praw intelektualnych - wszak nowoczesność tego również dotyczy. To przestrzeń, która jest dostępna dla wszystkich, niezależnie od wieku, umiejętności czy preferencji czytelniczych. To centralne miejsce doświadczeń kulturalnych. W czasie ochodów Tygodnia Bibliotek nasza szkolna biblioteka zaprasza do realizacji czwartego działania programu „Biblioteka - Dobre miejsce dla człowieka”. Tym razem zapraszamy do loterii. Zaproszeni uczniowie wylosują karteczki z numerami. Na wywieszonym plakacie będą mogli sprawdzić, jaką kategorię wylosowali i wymienić kupon na książkę. Oprócz tego klasy pierwsze udadzą się w odwiedziny do skrzyszowskiej filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Godowie.

I.Brudny

źródła: Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, Biblioteka w Szkole.