Strona główna/Aktualności/Drugi Jarmark Bożonarodzeniowy w Skrzyszowie

2 Stycznia 2024
Drugi Jarmark Bożonarodzeniowy w Skrzyszowie

W samym centrum Skrzyszowa, przy wiacie obok ośrodka kultury 17 grudnia 2023r. Rada Rodziców oraz nauczyciele i uczniowie naszej szkoły zorganizowali Drugi Jarmark Bożonarodzeniowy. Nad całością przedsięwzięcia czuwały pani Magdalena Styl i pani Małgorzata Oślizło oraz Zarząd Rady Rodziców.

Drugi Jarmark Bożonarodzeniowy w Skrzyszowie

Do tego wydarzenia przygotowaliśmy się już od wielu miesięcy. Organizacja miejsca, przygotowywanie dekoracji, świątecznej fotobudki, wypieków, swojskich wyrobów oraz występów były nie lada wyzwaniem. Efekt końcowy zachwycił jednak wszystkich.

O godzinie 14.00 najmłodszych mieszkańców Skrzyszowa odwiedził specjalny gość - Święty Mikołaj w towarzystwie swoich pomocników oraz p. Małgorzaty Szyrockiej-Durczok. Biskup z Miry nie dał się zaskoczyć aurze, która poskąpiła śniegu, i zamienił sanie na mercedesa! Wybrany przez niego środek lokomocji zadziwił wielu. Najważniejsze jednak było to, że zgodnie z wielowiekową tradycją, św. Mikołaj wysłuchał życzeń najmłodszych i obdarował każdego z nich słodkim upominkiem. Nie obyło się także bez pamiątkowego zdjęcia.

Tuż po zapadnięciu zmierzchu, o godzinie 16.00, rozpoczął się świąteczny koncert. Najpierw wystąpili uczniowie klas starszych w repertuarze polskich i angielskich piosenek świątecznych. Śpiewy przygotowane zostały przez panie Luizę Dworok i Patrycję Gąsior. Następnie, pod czujnym okiem pani Beaty Banot, swoje umiejętności artystyczne zaprezentowali młodsi uczniowie. Można było wysłuchać polskich kolęd i pastorałek, a także śląskich monologów nagrodzonych w gminnym konkursie gwarowym.

W czasie jarmarku ogromną popularnością cieszyła się także fotobudka, a siostra Terencja, podobnie jak w roku ubiegłym, umożliwiła zakup opłatków na wigilijny stół.

Tak popularne jarmarki bożonarodzeniowe to nie tylko miejsce zakupów, ale także okazja do spotkania się z bliskimi, cieszenia się świąteczną atmosferą i delektowania się magią tego wyjątkowego okresu w roku. Jeśli w przyszłym roku nie wybierzecie się do Pragi, Wiednia czy Drezna, ponownie zaprosimy Was do Skrzyszowa.

A tymczasem chcemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tego wydarzenia-głównemu organizatorowi, czyli Radzie Rodziców, sponsorom, nauczycielom oraz uczniom! Szczególnie dziękujemy gościom, którzy odwiedzili jarmark i skorzystali z naszej świątecznej oferty. Dzięki Waszej szczodrości mogliśmy wesprzeć leczenie naszego ucznia i kolegi Marka.

Zdjęcia i filmy dostępne po kliknięciu tutaj.

Magdalena Styl, Małgorzata Oślizło