Dzień Kropki

13 Września 2023
Dzień Kropki

Międzynarodowy Dzień Kropki, to popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzimy 15 września. Tego dnia organizowane jest wiele zabaw i happeningów, które pomagają dzieciom odkrywać talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się pobawić.

W naszej szkole już od kilku lat organizujemy to święto kreatywności w myśl słów, które powiedziała nauczycielka do Vashti „Postaw tu kropkę i zobaczymy, co się stanie”.

Propozycja biblioteki skierowana do wszystkich uczniów brzmi:

Wykonaj kropkową pracę plastyczną na dowolny temat, w której użyjesz jednej lub kilku technik.

Format A4, termin 15 września - biblioteka.

Nagroda pochwała za udział w akcji czytelniczej i ocena za pracę plastyczną.

Kolaż z kolorowych kropek można zrobić na kilka sposobów. W zależności od inwencji twórczej i zamysłu małych artystów kompozycję z kropek można wyklejać, malować, rysować lub przyklejać. Można używać patyczków, origami z kółek, farb, przyklejać kółka kolorowego papieru lub gazet. Wyklejać można też plasteliną lub narysować różne kropki kredkami. Każda zastosowana technika będzie bardzo ciekawa i efektowna. Liczy się kreatywność, odwaga i zabawa.

Kategoria: powiązane pliki [1]
Format Nazwa pliku Rozmiar Pobierz
pdf Międzynarodowy Dzień Kropki.pdf 418.51KB pobierz Plik: Międzynarodowy Dzień Kropki.pdf