Strona główna/Aktualności/GMINNY FESTIWAL PIOSENKI

GMINNY FESTIWAL PIOSENKI

20 Czerwca 2023
GMINNY FESTIWAL PIOSENKI
13 czerwca 2023r. odbył się Gminny Festiwal Piosenki, którego organizowanie jest już wieloletnią tradycją naszej skrzyszowskiej szkoły. Odbył się w Ośrodku Kultury w Skrzyszowie, a swoją obecnością zaszczycili nas uczniowie i uczennice ze szkół gminy Godów wraz z opiekunami. W Festiwalu wzięło udział 28 uczestników, którzy wystąpili  w trzech kategoriach wiekowych. Zaśpiewali oni po jednej piosence w języku polskim, a oceniani byli przez jurorów, którzy towarzyszą nam już od wielu lat:
p. Urszula Wachtarczyk - wokalistka, muzyk i pedagog, która na co dzień ma okazję obserwować młode talenty wokalne;
p. Danuta Szczypka - wokalistka i muzyk, która jest z nami od samego początku naszych festiwali, kiedyś akompaniowała prawie wszystkim wykonawcom;
p. Paweł Sobik - dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej w Wodzisławiu Śląskim, a także kierownik Ośrodka Kultury w Skrzyszowie;
p. Emilia Szwarc - wokalistka, absolwentka szkoły w Skrzyszowie, która oczywiście brała udział w naszych festiwalach już od pierwszej klasy aż do ostatniej, niejednokrotnie je wygrywając.

Jury wyłoniło następujących zwycięzców:
Kategoria I - grupa najmłodsza:
I miejsce:  Filip Potysz- SP Łaziska,
II miejsce:  Zofia Sobierajewicz- SP Łaziska,
III miejsce:  Lena Folwarczny- SP Skrzyszów.

Kategoria II - grupa średnia :
I miejsce: Berenika Borkowska- SP Łaziska,
II miejsce: Adam Żymełka- SP Gołkowice,
III miejsce: Nina Skrobak- SP Gołkowice,
Wyróżnienie: Laura Tkocz - SP Skrbeńsko,
Wyróżnienie: Zuzanna Reclik- SP Skrbeńsko.

Kategoria III - grupa najstarsza:
I miejsce: Lena Nowosielska- SP Skrzyszów,
II miejsce: Marta Pałka- SP Skrzyszów,
III miejsce: Natalia Długi- SP Gołkowice,
Wyróżnienie: Natalia Grabiec- SP Skrzyszów.

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy za rok! A serdeczne podziękowania składamy jurorom i sponsorom: „Firesystem”, „Granmar”, „Laguna” i „Bramco”, dzięki którym można było zakupić nagrody dla wszystkich uczestników.

Organizatorzy:
Beata Banot