Strona główna/Aktualności/Klasy pierwsze świętowały z Puchatkiem/Urodziny Kubusia Puchatka

Klasy pierwsze świętowały z Puchatkiem

17 Października 2023
Klasy pierwsze świętowały z Puchatkiem

14 października słynny Miś o Małym Rozumku obchodził swoje ... 97 urodziny. To właśnie 14 października 1926 roku została wydana pierwsza książka o Kubusiu Puchatku autorstwa A.A. Milne. Ten pluszowy miś został nazwany imieniem jednej z zabawek Christophera Robina Milne'a, syna pisarza. W związku z urodzinami pani z biblioteki przygotowała dla pierwszaków niespodziankę - grę dydaktyczną "Urodziny Kubusia Puchatka". Całość zabawy była objęta tajemnicą, więc uczniowie niczego się nie spodziewali. Na początek wysłuchali baśni z książeczki "Moja ulubiona pora roku”. Później zostali podzieleni na 5 grup, a każdej grupie został przypisany nauczyciel. Grupy miały do wykonania 6 zadań różnego rodzaju, w różnych miejscach szkoły. Zaliczeniem zadania była wklejona do karty zadań ilustracja z bohaterami książki. Najpierw jednak wszystkie grupy musiały wymyślić nazwę dla swojej ekipy, tak więc pojawiły się: „Osiołki”, „Prosiaczki”, „Tygryski”, „Króliczki”, „Sowy”. Potem każda grupa w ustalonej w instrukcji kolejności rozpoczęła realizację zadań. I tak w bibliotece należało odgadnąć zagadkę, w salce gimnastycznej pobrykać jak Tygrysek, na podwórku zrobić dom dla Kłapouchego, a w pozostałych salach należało ułożyć i nakleić puzzle oraz sporządzić zdrowy jadłospis dla solenizanta. Na koniec wszyscy udali się w odwiedziny do Krzysia i wspólnie z nim wykonali prezent (laurkę) dla Kubusia, najlepsiejszego przyjaciela.  Po wykonaniu tego zadania na wszystkich uczniów czekała niespodzianka, pierwszaków odwiedził solenizant. Uczniowie zaśpiewali mu "Sto lat!", wręczyli laurki, a Kubuś każdego poczęstował wafelkiem. Celem tak zorganizowanego dnia była dobra zabawa.  Wszyscy wspaniale się bawili i byli bardzo zadowoleni.

Urodziny Kubusia Puchatka

I.Brudny