Unia Europejska - Projekty
Strona główna/Aktualności/Mamy finalistę i laureata

Mamy finalistę i laureata

14 Marca 2024
Mamy finalistę i laureata

Kolejny rok uczniowie naszej szkoły odnoszą sukcesy w konkursach kuratoryjnych. Uczeń klasy piątej (!), Mateusz Żymełka, został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii. Do konkursu przygotowywała go dr Danuta Dąbrowska. Natomiast finalistą Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki został uczeń klasy siódmej - Igor Kopiec, przygotowany przez pana Krzysztofa Szewczyka. Osiągnięcia tym większe, że są to uczniowie nie klas ósmych, ale młodsi, więc mamy ogromną szansę na powtórzenie sukcesu w kolejnych latach.

Przypomnijmy, że przywilejami laureata są: najwyższa roczna ocena z przedmiotu, przyjęcie w pierwszej kolejności do wybranej publicznej szkoły ponadpodstawowej, a także zwolnienie z egzaminu ósmoklasisty z danego przedmiotu, co równoznaczne jest z  uzyskaniem najwyższego wyniku. Finalista zaś otrzymuje dodatkowe punkty w ubieganiu się o przyjęcie do wymarzonej szkoły średniej. 

Gratulujemy sukcesu zarówno uczniom, którzy wytrwale przygotowywali się do udziału w konkursach, jak i ich rodzicom oraz innym członkom rodziny wspierającym swoje pociechy. Gratulujemy również naszym utalentowanym pedagogicznie nauczycielom, którzy nie tylko przekazują wiedzę, ale także inspirują uczniów do osiągania najwyższych celów!

do góry