Niezwykła lekcja fizyki
13 Września 2019
13 września uczniowie klas siódmych uczestniczyli w wycieczce zorganizowanej przez Panią Joannę Frysz na Uniwersytet Śląski Dzieci. Tematyka prelekcji połączona została z doświadczeniami dotyczącymi „Osobliwości świata fizyki”. Zajęcia składały się z 2 wykładów połączonych doświadczeniami. Podczas pierwszego zatytułowanego "Pod napięciem..." uczestnicy zobaczyli wiele zaskakujących zjawisk i poznali podstawowe prawa rządzące światem ładunków elektrycznych. W trakcie drugiego "Ogień - wróg czy przyjaciel?" poprzez ciekawe doświadczenia uczniowie dowiedzieli się, czym naprawdę jest ogień, na czym polega spalanie, skąd się biorą dziwne kształty i kolory płomieni. O tym, że wyjazd był interesujący, świadczy duże zaangażowanie naszych uczniów, którzy chętnie brali udział w doświadczeniach.
Iwona Brudny
Klasy siódme w świecie fizyki
Wyjazd klas siódmych

Klasy7afizyka
Klasy7afizyka
Klasy7afizyka
Klasy7afizyka
Klasy7afizyka
Klasy7afizyka
Klasy7afizyka
Klasy7afizyka
Klasy7afizyka
Klasy7afizyka
Klasy7afizyka
Klasy7afizyka
Klasy7afizyka
Klasy7afizyka
Klasy7afizyka
Klasy7afizyka
Klasy7afizyka
Klasy7afizyka
Klasy7afizyka
Klasy7afizyka
Klasy7afizyka
Klasy7afizyka
Klasy7afizyka
Klasy7afizyka
Klasy7afizyka
Klasy7afizyka
Klasy7afizyka
Klasy7afizyka
Klasy7afizyka
Klasy7afizyka
Klasy7afizyka
Klasy7afizyka