Strona główna/Aktualności/Orszak Świętych

Orszak Świętych

20 Listopada 2019
Orszak Świętych

W niedzielę 27.10.19. dzieci z naszej parafii  przebrane w postaci świętych przeszły wraz z s.Ryszardą i p.katechetką w Orszaku z salek do kościoła na mszę świętą.
Pod koniec mszy św. dzieci zaprezentowały swoje stroje stroje i opowiedziały o zaprezentowanych przez siebie postaciach. Wierni w kościele do końca uczestniczyli w prezentacji i podziękowali gromkimi brawami. Mieli też okazję posłuchać ulubionych piosenek religijnych, do których śpiewania chętnie się przyłączyli. Całe wydarzenie zakończył słodki poczęstunek w salkach parafialnych.
Tam pojawił się spontanicznie pomysł, aby odwiedzić mieszkańców Domu Seniora "Gwarek", by również oni mieli przyjemność ze spotkania z Orszakiem Świętych. Dzieci entuzjastycznie zareagowały na tę propozycję. Do uczestników Orszaku dołączyły kolejne dzieci i mali goście uroczyście wkroczyli w progi domu seniora. Przywitano ich gorącymi oklaskami i z wielkim wzruszeniem. Po raz kolejny nastąpiła prezentacja świętych, poprowadzona przez chińską świętą - Łucję Wang Wang. W odpowiedzi na pokaz seniorzy zainicjowali rozmowę na temat bliskich im patronów. Przyłączyli się również do śpiewu. Owacjom nie było końca. Podziękowano pani Dyrektor i przyjęto zaproszenie na następny rok.
Wizytę w domu seniora zakończył słodki poczęstunek, a dzieci ze śpiewem na ustach wróciły wraz z opiekunami pod salki.

Uczniowie biorący udział w Orszaku Świętych :
Oliwia Mętlewicz kl ,   V A  - Anioł

Najmłodsze uczestniczki :
Laura Czerwicka kl , III C - św. Bernadeta
Zofia Kosider kl , III C - św. Maria Magdalena
     Serdecznie dziękujemy za pomoc mamom  p. Kornelii Toman oraz p. Agnieszce Słomczyńskiej.

Małgorzata Szyrocka-Durczok

orszakorszakorszakorszak