Strona główna/Aktualności/"Pinokio. Il grande musical" w Teatrze Rozrywki

"Pinokio. Il grande musical" w Teatrze Rozrywki

13 Grudnia 2023
W liczne atrakcje obfitowała wycieczka, którą zorganizowano dla uczniów klasy 4a, 4b i 8 uczniów kl. 5b pod opieką p. L. Dworok, p. M. Sich - Świtała. p. M. Marcol i p. M. Styl. Już sam wyjazd do teatru był wielkim przeżyciem, do którego przygotowywano się od dłuższego czasu (klasa 4a zdążyła nawet przeczytać lekturę " Pinokio" i zapoznać się z jej bohaterem oraz jego przygodami). 7 grudnia tuż po godzinie 10.00 wszyscy odświętnie ubrani przekroczyli gościnne progi Teatru Rozrywki w Chorzowie. Po kilku chwilach spędzonych w foyer teatru zajęliśmy swoje miejsca w pierwszym, drugim i trzecim rzędzie na widowni i z niecierpliwością czekaliśmy na moment, w którym rozpocznie się musical "Pinokio".         Ogromne wrażenie zrobiła na nas widownia, która może pomieścić aż 575 widzów, orkiestra, która grała na żywo, obrotowa scena, barwne dekoracje i kostiumy oraz piękna muzyka i wspaniała gra ponad 50 aktorów, którzy recytowali, śpiewali, tańczyli, a nawet machali do nas ze sceny i pokazywali nam język. Spektakl trwał prawie 3 godziny, ale niektórzy uczniowie stwierdzili, że jeszcze było im za mało, bo wszystko było tak cudowne, że mogło trwać dłużej.
Musical składał się z 2 części, a w trakcie antraktu wielką niespodzianką były odwiedziny Mikołaja, który częstował nas słodyczami i pozował z nami do zdjęć. Jeszcze większą niespodziankę sprawili nam aktorzy, którzy po skończonym spektaklu, nagrodzonym gromkimi brawami, zeszli do nas ze sceny, a my mogliśmy im podziękować oraz przybić z nimi piątkę i zrobić sobie wspólne zdjęcie na pamiątkę pierwszej wizyty w Teatrze Rozrywki.
 Zaopatrzeni w foldery z "Pinokia", magnesy, przypinki, a nawet w herbatki teatralne, wracaliśmy do Skrzyszowa pełni niezapomnianych wrażeń i marzeń o następnej wycieczce do teatru. Na pewno długo będziemy pamiętać o wszystkich atrakcjach, które spotkały nas 7 grudnia 2023 roku.

"Pinokio. Il grande musical" w Teatrze Rozrywki

Maryla Marcol