Strona główna/Aktualności/Po raz szósty z wizytą u greckich bogów w Skrzyszowie!

15 Maja 2023
Po raz szósty z wizytą u greckich bogów w Skrzyszowie!

10 maja 2023r. o godzinie 9.00 do Szkoły Podstawowej w Skrzyszowie zawitało 14 uczniów klas IV-VI z 8 szkół powiatu wodzisławskiego, aby wziąć udział w VI Powiatowym Konkursie Mitologicznym. Wszystkich miłośników starożytnego świata uroczyście powitała Pani Dyrektor Joanna Bonarek.

Swoją obecnością w jury już po raz kolejny zaszczyciła nas Pani Katarzyna Hawel - doradca metodyczny z języka polskiego oraz Pani Sylwia Bańczyk- konsultant Powiatowego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Wodzisławiu Śląskim.

Konkurs składał się z dwóch części. W pierwszej uczniowie rozwiązywali test w oparciu o „Mitologię” (część grecka) J. Parandowskiego, a w drugiej części miłośnicy starożytnego świata wcielali się w wybraną postać mitologiczną.

Nad sprawiedliwością wyłonienia zwycięzców tym razem czuwał najwyższy z bogów - Zeus.

I miejsce zajął Kuba Tolarz ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Wodzisławiu Śląskim (opiekun Justyna Porwoł).

II miejsce przyznano Maksymilianowi Sobikowi ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Marklowicach (opiekun Barbara Polończyk).

III miejsce zajął Wiktor Sobczak ze Szkoły Podstawowej w Skrzyszowie (opiekun Justyna Hudek).

Z racji tego, iż uczniowie zaprezentowali bardzo wysoki poziom, zwłaszcza wcielając się w mitologicznych bohaterów, jury postanowiło wyróżnić 3 uczniów: Berenikę Borkowską ze Szkoły Podstawowej w Łaziskach (opiekun Katarzyna Domagała- Machnik), Amelię Gawliczek ze Szkoły Podstawowej w Godowie (opiekun Agata Marcinkowska- Nowak) oraz Łukasza Kowalskiego ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Wodzisławiu Śląskim (opiekun Margot Matusiak).

Uczestnikom oraz opiekunom dziękujemy za przybycie oraz profesjonalne przygotowanie.

Podziękowania należą się także uczennicom z klasy VIa i VI c: Ani Balwierz, Wiktorii Marczyk, Lenie Nowosielskiej, Emilce Seiffert, Laurze Kopiec, Marcie Pałce oraz  Natalii Wala, które dodawały otuchy wszystkim występującym oraz pomagały w organizacji tegoż konkursu.

Wszystkim uczestnikom życzymy dalszego zachwytu nad starożytnym światem oraz zapraszamy w przyszłym  roku szkolnym!

Patrycja Malura, Justyna Hudek