Strona główna/Aktualności/Rozpoczynamy przygodę z drukarką 3d/Laboratoria przyszłości

Rozpoczynamy przygodę z drukarką 3d

30 Września 2022
Rozpoczynamy przygodę z drukarką 3d

Podczas dodatkowych zajęć dla chętnych uczniów realizowaliśmy działania w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”. Dzieci zapoznały się z nowoczesną drukarką 3d, którą zakupiła nasza szkoła  - FlashForge Adventurer 4 oraz akcesoriami.  Uczniowie poznali podstawowe pojęcia związane z drukowaniem przestrzennym. Zainteresowanie wzbudziły przykładowe modele, prezentowane na zajęciach.   Pod kierunkiem nauczyciela każdy uczeń założył konto w programie Tinkercad, by tam rozpocząć przygodę z projektowaniem przestrzennym. Sporo emocji towarzyszyło uruchamianiu drukarki. Uczniowie śledzili etapy powstawania pierwszych elementów, nakładania warstw i stopniowego wyłaniania się projektu. Z tym większym entuzjazmem każdy przystępował do nauki projektowania. Już niebawem pojawią się pierwsze wydruki, których twórcami będą nasi uczniowie.

#LaboratoriaPrzyszłości  #LaboratoriaPrzyszlosci

Mirella Markowska