Strona główna/Aktualności/Specjaliści ekonomiści są wśród nas!

Specjaliści ekonomiści są wśród nas!

4 Czerwca 2023
Specjaliści ekonomiści są wśród nas!

31 maja odbył się XV Powiatowy Konkurs Matematyczno-Ekonomiczny „Ekonomat”, którego celem jest rozbudzenie wśród młodzieży zainteresowania matematyką i ekonomią. Wzięło w nim udział osiem dwuosobowych drużyn składających się z uczniów klas siódmych i ósmych. W tym dwie drużyny z naszej szkoły: Julia Brzoza i Bartosz Kopiec z 8c oraz Łukasz Kosider i Filip Przybyła z 8b. Uczniowie zmagali się z pięcioma rodzajami zadań z zakresu ekonomii: obliczeniowymi, wypełnianiem faktury, krzyżówką, projektem plastycznym pt. „Projekt skarbonki” oraz testem na platformie Quizizz. Pomiędzy poszczególnymi konkurencjami oglądali też edukacyjne filmiki dotyczące tematyki konkursu. I w końcu nastąpił niecierpliwie oczekiwany moment - ogłoszenie wyników. Miło mi poinformować, że laureatami konkursu - prawdziwymi specjalistami z zakresu ekonomii - zostali Łukasz i Filip zajmując II miejsce. Gratulacje! A wszystkich zainteresowanych tematyką konkursu zapraszam do udziału w kolejnych edycjach!

Joanna Reclik