Strona główna/Aktualności/Świat widziany oczami dziecka w spektrum autyzmu

Świat widziany oczami dziecka w spektrum autyzmu

19 Października 2020
Świat widziany oczami dziecka w spektrum autyzmu

14 października 2020 roku obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji także w naszej szkole odbyły się warsztaty dla pracowników niepedagogicznych, które poprowadziła Pani Magdalena Syrek  - nasz nauczyciel współorganizujący proces kształcenia uczniów z zaburzeniami w spektrum autyzmu.

Dbając o komfort naszych wyjątkowych uczniów, istotne jest ciągłe wzbogacanie swojego warsztatu pracy, stąd pomysł warsztatów pt. „Świat widziany oczami dziecka ze spektrum autyzmu”. Celem spotkania było zaznajomienie uczestników z jego genezą, podstawowymi pojęciami dotyczącymi autyzmu, specyfiką zaburzeń sensorycznych, funkcjonowaniem uczniów w szkole i w życiu codziennym oraz  ciekawą literaturą i stronami internetowymi.

Podczas dyskusji udało nam się ustalić ogólny profil dziecka w spektrum autyzmu, a także wysunąć wnioski do dalszej pracy w tym zakresie.

Dziękuję wszystkim uczestnikom za aktywny udział i chęć wzbogacania swojej wiedzy w tym zakresie, bowiem tylko współpraca wszystkich podmiotów społeczności szkolnej decyduje o sukcesie uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Link do prezentacji

Magdalena Syrek