Strona główna/Aktualności/Święto Niepodległości w naszej szkole!/Potrójne święto

Święto Niepodległości w naszej szkole!

17 Listopada 2022
Święto Niepodległości w naszej szkole!

„Na samym rogu tej starej mapy jest kraj, do którego tęsknię.

Jest to ojczyzna jabłek, pagórków, leniwych rzek, cierpkiego wina i miłości.”

/Zbigniew Herbert/

10 listopada był dniem, w którym społeczność Szkoły Podstawowej w Skrzyszowie w sposób szczególny uczciła Narodowe Święto Niepodległości.

Punktualnie o godzinie 11.11 uczniowie, dyrekcja, nauczyciele oraz zaproszeni goście na znak solidarności włączyli się w akcję „Niepodległa do hymnu”. Z wielkim wzruszeniem odśpiewano „Mazurek Dąbrowskiego”. Kiedy nastąpiło uroczyste wciągnięcie flagi na maszt, uświadomiliśmy sobie, że wszyscy stanowimy jedną wielką rodzinę, której na imię Polska.

Przemówienie Pani Dyrektor Joanny Bonarek skłoniło nas do refleksji, iż pod biało- czerwoną flagą wszyscy jesteśmy jednością. Podczas uroczystej akademii uczniowie klas szóstych i ósmych zaprezentowali niezwykłe patriotyczne widowisko.

Wspaniałą akademię przygotowały panie: Maryla Marcol, Danuta Dąbrowska i Patrycja Gąsior, a o piękną scenografię zadbały panie: Bogusława Grzegoszczyk i Anna Laskowska.

Swoją obecnością zaszczyciło nas wielu zacnych gości: senator RP Ewa Gawęda, Wójt gminy Godów Mariusz Adamczyk, przedstawiciel rybnickiej delegatury Kuratorium Oświaty w Katowicach Ireneusz Komorowski, zastępca Przewodniczącego Rady Gminy w Godowie Zygmunt Skupień, dyrektorzy szkół z naszej gminy oraz ks. kanonik Florian Ludziarczyk.

W dniu tym miało również miejsce oficjalne oddanie do użytku pracowni przyrodniczo - ekologicznej oraz nowego masztu znajdującego się przed szkołą, na którym zawisła biało - czerwona flaga.

Ten dzień na pewno zapadnie w naszej pamięci.

Potrójne święto

Leszek Micał