Strona główna/Aktualności/Trzecioklasiści z wizytą w Alpaquero/Wycieczka do zagrody edukacyjnej Alpaquero

Trzecioklasiści z wizytą w Alpaquero

4 Października 2023
Trzecioklasiści z wizytą w Alpaquero
W słoneczny czwartek 28 września uczniowie klas III wraz z wychowawczyniami wybrali się do zagrody edukacyjnej Alpaquero, mieszczącej się w Międzyrzeczu Górnym. Na miejscu uczestnicy wycieczki mogli podziwiać, głaskać, karmić marchewką oraz wyprowadzać po pastwisku przepiękne alpaki.  Niektórzy zapamiętali nawet ich imiona! Ciężko było również oderwać się od ich mięciutkiego futerka. Właścicielka hodowli z pasją opowiedziała dzieciom o tym, jakie korzyści można czerpać z hodowli zwierząt gospodarskich. Na zakończenie wizyty w zagrodzie każdy mógł pomalować farbkami gipsową alpakę i zabrać ją na pamiątkę do domu. Kolejnym punktem naszej wycieczki była wizyta na Dworcu Dobrych Myśli w Ustroniu, gdzie znajduje się ponad 11 tysięcy niezwykłych eksponatów, którymi są... misie. Najmniejszy z nich ma 2 milimetry, a największy 10 metrów. Następnie wraz z panem przewodnikiem spacerowaliśmy po Ustroniu i  dowiedzieliśmy kilku ciekawostek dotyczących tego miejsca. Przed odjazdem, aby dać upust dziecięcej energii i zacieśnić więzi podczas wspólnej zabawy, wstąpiliśmy na plac zabaw. Z szerokimi uśmiechami i plecakami pełnymi pamiątek wróciliśmy do Skrzyszowa. To był naprawdę wyjątkowy dzień!

Wycieczka do zagrody edukacyjnej Alpaquero

Anna Laskowska i Aneta Witek