Strona główna/Aktualności/Wkręceni w czytanie

Wkręceni w czytanie

26 Października 2020
Wkręceni w czytanie

Za nami już kilka spotkań w ramach prowadzonej na terenie szkoły innowacji pedagogicznej pt. „Wkręceni w czytanie”. Podczas ostatnich zajęć nasi uczniowie starali się zainspirować czytelnictwem, stworzyć dekalog czytelnika oraz poznać bliżej pracę bibliotekarza.

Chcąc jednak rozwijać zainteresowanie książką, ważne jest stworzenie odpowiedniego klimatu i rozbudzenie motywacji wewnętrznej. Dlatego podczas zajęć prowadzący  starają się wykorzystać nietypowe metody.

Pierwsze zajęcia odbyły się pod hasłem: „Moja ulubiona książka”. Uczniowie zaprezentowali na forum klasy swoje ulubione książki, zachęcając przy tym innych do sięgnięcia po ich pozycję. Dodatkowo mieli możliwość poczuć się jak prawdziwi ilustratorzy książek, tworząc nowe wersje okładek swoich ulubionych książek.

W ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych uczniowie klasy 2a mieli już okazję zaznajomić się z pracą bibliotekarza. Tropem książek udali się do szkolnej biblioteki i odwiedzili naszą Panią Bibliotekarkę - Panią Iwonę Brudny. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem przyglądali się książkom znajdującym się na półkach. Pani Iwona opowiedziała o bibliotece, o zbiorach znajdujących się na półkach. Uczniowie poznali zasady wypożyczania książek oraz dowiedzieli się, jak należy dbać o książki. Podsumowaniem zajęć było stworzenie dekalogu czytelnika.

Małgorzata Oślizło

Magdalena Syrek