Unia Europejska - Projekty
Strona główna/Aktualności/Wycieczka do Bielska-Białej i teatru Banialuka/Wycieczka klas 2 i 3

Wycieczka do Bielska-Białej i teatru Banialuka

15 Listopada 2022
Wycieczka do Bielska-Białej i teatru Banialuka
Klasy drugie i trzecie już po raz kolejny wybrały się na spotkanie ze sztuką. Tym razem obrały kierunek: Bielsko - Biała, teatr Banialuka. Jest on jednym z najstarszych teatrów lalek w Polsce i jednym z najbardziej znanych w kraju i na świecie. Z teatrem współpracowało i współpracuje grono wybitnych artystów. 
Nasi uczniowie z zaciekawieniem obejrzeli spektakl pt. „Księżniczka na ziarnku grochu”, a aktorom podziękowali gromkimi brawami za ich pracę.
Pod ich przewodnictwem młodzi widzowie mieli także okazję zobaczyć teatr od kulis. Mogli wejść na scenę teatralną, poznać teatralne zaplecze, pracownie krawieckie, plastyczne i stolarskie, dowiedzieli się, jak powstają przedstawienia teatralne i jaki zespół je tworzy, poznali również najstarszych aktorów teatru - lalki oraz wielość sposobów ich animacji.
Po wizycie w teatrze była jeszcze okazja, by pospacerować po urokliwych zakątkach miasta. Na naszej trasie znalazła się piękna starówka z pomnikiem Neptuna, katedra św. Mikołaja, plac Bolesława Chrobrego z fontanną oraz część szlaku spacerowego "Bajkowa Bielsko-Biała". Na nim to właśnie dzieci spotkały Reksia oraz bohaterów bajki pt. „Porwanie Baltazara Gąbki”.
Śmiało możemy stwierdzić, że wycieczka była udana. Dzieci wróciły bardzo zadowolone, a wspólny wyjazd przyczynił się do integracji uczniów i przyjemnego spędzenia czasu.

Wycieczka klas 2 i 3

Wychowawczynie klas drugich i trzecich
do góry