Unia Europejska - Projekty
Strona główna/Aktualności/Wycieczka klas siódmych na Uniwersytet Śląski- 10.09.2021 r.

Wycieczka klas siódmych na Uniwersytet Śląski- 10.09.2021 r.

12 Września 2021
Wycieczka klas siódmych na Uniwersytet Śląski- 10.09.2021 r.

Uniwersyteckie Miasteczko Naukowe 2021 zaprosiło nas na przystanek “Oko w oko z biologią”.

Nasi siódmoklasiści chętnie skorzystali z zaproszenia i razem ze swoimi wychowawcami: panią D.Dąbrowską, panią L. Dworok i panem L. Micałem wyruszyli na spotkanie naukowe do Katowic. Pogoda piękna, humory dopisywały, w autokarze wszyscy razem czuliśmy się komfortowo. Na terenie uczelni dobrze zagospodarowana przestrzeń sprzyjała integracji, toteż oczekiwanie na rozpoczęcie wykładu wcale nam się nie dłużyło.

Po wejściu do środka i zajęciu miejsc w dużej auli, w której byliśmy sami, zrobiło się nietypowo.Nasi uczniowie nie potrzebowali dzwonka - po prostu zamilki i oczekiwali na wykład. Potem wkroczyła na aulę spóźniona 10- osobowa grupa uczniów. To pozwoliło mi porównać zachowanie obu grup. Nasi uczniowie ujęli mnie zdyscyplinowaniem i wysoką kulturą osobistą. Na wykładach uważali i zgłaszali się, gdy prowadzący zadawał pytania. Wiedzy było sporo i była ciekawie przedstawiona. Pierwszy temat wykładu: “Niecodzienne spotkania z owadami”, drugi temat: “Metaboliczne zagwozdki komórki”.

 Po dużej porcji wiedzy potrzebowaliśmy też “porcji pożywienia”. W drodze powrotnej przystanek zrobiliśmy sobie w McDonald. Syci i zadowoleni wracaliśmy do Skrzyszowa. To był piękny dzień. Za takie wspomnienia dziękuję wszystkim uczestnikom wycieczki.

Wykład nt. biologii na UŚ

Wykład nt. biologii na UŚ

Wykład nt. biologii na UŚ

Wykład nt. biologii na UŚ

 Iwona Figiel

do góry