Strona główna/Aktualności/Wycieczka pierwszoklasistów

3 Czerwca 2024
Wycieczka pierwszoklasistów
27 maja uczniowie klas pierwszych wyruszyli na wycieczkę do Alpaquero w Międzyrzeczu Górnym, gdzie spotkali się z alpakami oraz uczestniczyli w ciekawych warsztatach. Po omówieniu zasad bezpieczeństwa w Alpakarni pierwszoklasiści poznali alpaki, ich ciekawe imiona, pochodzenie, a także zachowania i zamiłowania. Podczas pogadanki przy ścieżce edukacyjnej powtórzyli swoje wiadomości na temat zwierząt hodowanych na wsi. Ogromną radość sprawiło dzieciom spontaniczne obcowanie z alpakami, a szczególnie ich głaskanie i karmienie marchewką. Z dumą prowadziły na kantarach alpaki wokół zagrody, a zwierzęta zgodnie współpracowały z radosnymi pierwszoklasistami. Zarówno dzieci, jak i alpaki chętnie pozowały do pamiątkowych zdjęć. Wielką ciekawość wzbudziły też urządzenia do przeróbki wełny, a szczególnie próby posługiwania się tymi urządzeniami. Na zakończenie zajęć uczniowie malowali farbami gipsową figurkę alpaki, którą na pamiątkę przywieźli do domu. Wizyta w Alpakarni dostarczyła najmłodszym uczniom wiele wrażeń i pozytywnych emocji. Pierwszoklasiści długo będą wspominać spotkanie z sympatycznymi zwierzątkami.

Mirela Kołodziej