Strona główna/Aktualności/Wycieczka uczniów klas VII w ramach programu „Poznaj Polskę”/Wyjazd klas 7 w ramach programu „Poznaj Polskę”

Wycieczka uczniów klas VII w ramach programu „Poznaj Polskę”

29 Listopada 2021
Wycieczka uczniów klas VII w ramach programu „Poznaj Polskę”

24 listopada uczniowie klas VII naszej szkoły wzięli udział w wycieczce do Bochni i Tyńca.

Pierwszym punktem programu wycieczki było zwiedzenie Opactwa Benedyktynów w Tyńcu. Uczestnicy wycieczki poznali historię pięknie usytuowanego i liczącego prawie 1000 lat klasztoru. Odwiedzili również barokowy przyklasztorny kościół.

Następnym punktem programu naszej wycieczki była Kopalnia Soli w Bochni. Podczas liczącej ponad 4 godziny trasy turystycznej uczniowie poznali metody wydobywania soli kamiennej w średniowieczu. Wzięli również udział w podziemnej przeprawie łodziami przez zalaną solanką komorę oraz zjedli smaczny obiad w podziemiach kopalni.

Po całodniowym zwiedzaniu zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy do Skrzyszowa.

Wyjazd klas 7 w ramach programu „Poznaj Polskę”

Renata Parus, Małgorzata Szyrocka - Durczok, Mirella Błatoń -Markowska, Justyna Kuś, Leszek Micał