Strona główna/Aktualności/Wystawa pt. "Prace dzieci naszej parafii i nie tylko, w Setną Rocznicę Urodzin Karola Wojtyły- Papieża Polaka- Świętego Jana Pawła II."/Urodziny św. Jana Pawła II

20 Maja 2020
Wystawa pt.

Nadszedł dzień zaprezentowania wystawy prac uczniów naszej szkoły, a także przedszkolaków.

Do naszego świętowania 100. rocznicy urodzin Papieża Polaka uczennica z klasy V b, Sandra Adamczyk, dołączyła wiersz pt. „Karolek”.

Karolek

Na zakończenie obchodów urodzin Świętego dzieci naszej szkoły prowadziły modlitwę różańcową, podziękowały Bogu za pontyfikat Wielkiego Polaka, śpiewając pieśń „Barka”. Zwieńczeniem uroczystości było złożenie przez uczniów kwiatów pod wizerunkiem małego Karola Wojtyły w objęciach mamy, Emilii.

Wydarzenie miało na celu wywołanie refleksji na temat obecności w dziejach tak ważnej postaci, jak Karol Wojtyła - kapłan, Pasterz Kościoła, a także wybitny myśliciel i przyjaciel dzieci. Po raz kolejny dziecięca działalność zacieśniła więzi pomiędzy Szkołą Podstawową w Skrzyszowie a miejscową Parafią pw. św. Michała Archanioła.

Dziękuję serdecznie wszystkim uczniom naszej szkoły, którzy wzięli udział w obchodach 100. rocznicy urodzin Papieża Polaka.

W obchodach wzięli udział:

Samuel Dworok, 8a

Zuzannie Marek, l. 6

Mateuszowi Robakowi, l. 7

Emilii Sitek, l. 6

Dziękuję wszystkim rodzicom za przekazywanie prac uczniów.

Małgorzata Szyrocka-Durczok

Kategoria: powiązane pliki [7]