12 czerwca 2024r. odbył się XII Gminny Festiwal Piosenki im. Zbigniewa Wodeckiego, nad którym po raz pierwszy patronat objęła Fundacja im. Zbigniewa Wodeckiego i Gmina Godów. Festiwal ten, który jest wieloletnią tradycją naszej szkoły, odbył się w Ośrodku Kultury w Skrzyszowie i wzięło w nim udział 29 uczestników z całej gminy Godów. Zaśpiewali oni po jednej piosence w języku polskim w trzech kategoriach wiekowych. Swoją obecnością zaszczycili nas także członkowie jury, którzy towarzyszą nam już od wielu lat:
p. Danuta Szczypka - wokalistka i muzyk, która jest z nami od samego początku naszych festiwali, kiedyś akompaniowała prawie wszystkim wykonawcom,
p. Paweł Sobik - dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej w Wodzisławiu Śląskim, a także kierownik Ośrodka Kultury w Skrzyszowie,
p. Emilia Szwarc - wokalistka, absolwentka naszej szkoły, która oczywiście brała udział w naszych festiwalach już od pierwszej klasy aż do ostatniej, niejednokrotnie je wygrywając.
Jury wyłoniło następujących zwycięzców:
Kategoria I- grupa najmłodsza (klasy I-III):
I miejsce: Sophie Sobierajewicz- SP Łaziska,
II miejsce: Lena Ptaszyńska- SP Gołkowice,
III miejsce: Łucja Wolny- SP Krostoszowice.
Kategoria II- grupa średnia (klasy IV-VI):
I miejsce: Adam Żymełka- SP Gołkowice,
II miejsce: Kacper Grabiec- SP Skrzyszów,
III miejsce: Maja Prochasek- SP Skrbeńsko,
Wyróżnienie: Maria Pałka- SP Skrzyszów,
Wyróżnienie: Nina Skrobak- SP Gołkowice.
Kategoria III- grupa najstarsza (klasy VII-VIII):
I miejsce: Zofia Kosider- SP Skrzyszów,
II miejsce: Lena Nowosielska- SP Skrzyszów,
III miejsce: Natalia Wala- SP Skrzyszów,
Wyróżnienie: Hanna Szajor- SP Krostoszowice.
Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy za rok!
Organizatorkami festiwalu są p. Luiza Dworok oraz p. Patrycja Gąsior.
 Serdeczne podziękowania dla sponsorów: „TO-MO”, „Gran-Mar” i „DIG Świtała”, dzięki którym można było zakupić nagrody dla wszystkich uczestników.
Patrycja Gąsior