Strona główna/Aktualności/XXIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom/Cała Polska czyta dzieciom

XXIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

3 Czerwca 2024
XXIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom
Tradycyjnie na początku czerwca rozpoczyna się akcja Cała Polska Czyta Dzieciom. Tegoroczny XXIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, który odbywa się pod hasłem "Porozmawiajmy o książkach, Tygrysie!" będzie trwał od 1do7 czerwca. Uczniowie naszej szkoły i skrzyszowska filia Gminnej Biblioteki Publicznej w Godowie rozpoczęły akcję już 24 maja. Tego dnia klasy trzecie pod opieką p. I. Brudny i swoich wychowawczyń: A. Witek i A. Laskowskiej udały się w odwiedziny do zaprzyjaźnionej biblioteki. Tutaj Pani Ania przybliżyła uczniom akcję, wspólnie przeczytano "Lokomotywę" Juliana Tuwima, a potem można było pooglądać i poczytać w kąciku książki lub też poukładać z klocków Lego. Na koniec spotkania Pani Ania przygotowała jak zwykle dla wszystkich słodką niespodziankę, a uczniowie wręczyli jej wykonane samodzielnie laurki.
Dziękujemy za miłe spotkanie!
I.Brudny