Strona główna/Aktualności/ Jakub laureatem ogólnopolskiego konkursu plastycznego!/Mediacja, czyli sposób rozwiązywania konfliktów

Jakub laureatem ogólnopolskiego konkursu plastycznego!

25 Września 2024
 Jakub laureatem ogólnopolskiego konkursu plastycznego!
Z ogromną dumą ogłaszamy, że uczeń naszej szkoły - Jakub Penkała z kl. VI a zdobył XII miejsce w ogólnopolskim konkursie plastycznym na plakat promujący mediację, czyli sposób rozwiązywania sporów. Konkurs został ogłoszony przez Ministerstwo Sprawiedliwości, aby uświetnić Międzynarodowy Dzień Mediacji i Tydzień Mediacji przypadające w październiku. Prace konkursowe można było przesyłać w minionym roku szkolnym, a z naszej szkoły udział w konkursie wzięło 6 osób. Jury pod przewodnictwem Wiceministry Zuzanny Rudzińskiej-Bluszcz wybrało spośród zgłoszonych propozycji 12 najlepszych prac, w tym plakat Jakuba. Prace laureatów zostaną wykorzystane do projektu kalendarza na rok 2025 oraz zaprezentowane na wystawie, która odbędzie się podczas Tygodnia Mediacji. Dokładne wyniki konkursu znajdują się na stronie https://www.gov.pl/web/sprawiedliwosc/wyniki-konkursu-na-plakat-promujacy-miedzynarodowy-dzien-mediacji-2024 Gratulujemy naszemu laureatowi i zapraszamy do obejrzenia galerii prac!
Anna Laskowska