Strona główna/Aktualności/Szlakiem kościołów drewnianych naszej gminy /Wycieczka rowerowa

Szlakiem kościołów drewnianych naszej gminy

27 Września 2024
Szlakiem kościołów drewnianych naszej gminy
25 września uczniowie klas szóstych i jeden rodzynek z klasy siódmej wzięli udział w rajdzie rowerowym po drogach naszej gminy. Tym razem celem wycieczki było odwiedzenie drewnianych kościółków w Łaziskach i Gołkowicach. Rozpoczęliśmy od Łazisk, gdzie znajduje się cenna XV - wieczna perełka architektury drewnianej naszego regiony. Uczniowie zostali zapoznani z historią kościoła, jego najcenniejszymi elementami wyposażenia, a także mieli okazję zobaczyć krzyż pokutny, który został osadzony w ogrodzeniu kościoła. Cennym doświadczeniem było spotkanie z paniami, które restaurowały polichromię wewnątrz zabytku. Dalsza część rajdu prowadziła do Gołkowic, gdzie zobaczyliśmy dużo młodszy, ale równie urokliwy kościół św. Anny. Na wycieczce pogoda nam dopisała, był też czas na lody, więc wszyscy wrócili do Skrzyszowa we wspaniałym nastroju.
Leszek Micał