Strona główna/Aktualności/Słodkie babeczki i placek/Festyn Ziemniaczany

Słodkie babeczki i placek

27 Września 2024
Słodkie babeczki i placek
W minioną niedzielę odbył się długo wyczekiwany Festyn Ziemniaczany, który, jak co roku, przyciągnął wielu mieszkańców Skrzyszowa i gości. Już od wczesnych godzin popołudniowych teren festynu wypełniał się rodzinami, które przybyły, by wspólnie spędzić ten piękny jesienny dzień w plenerze.
Na uczestników czekało mnóstwo gastronomicznych atrakcji Panie z zespołu Familijo serwowały gorące chrupiące placki ziemniaczane i frytki. Można było skosztować  naprawdę pysznych rybnickich lodów rzemieślniczych (Uwaga! Firma dostarcza lody na zamówiony adres!) lub zakupić miód z ekologicznej pasieki. Ku naszej ogromnej radości jednym z najbardziej obleganych stoisk była prowadzona przez Radę Rodziców Café Silesie. Jak zwykle domowe wypieki: babeczki, serniki, tarty, szarlotki, najprzeróżniejsze ciasta owocowe (z galaretką lub bez) cieszyły się ogromnym wzięciem i mile łaskotały podniebienia smakoszy. Dzięki ciężkiej pracy rodziców, ich uśmiechom i doskonałym wypiekom udało się zebrać sumę, która pozwoli sfinalizować zakup nowych komputerów do pracowni informatycznej!
W trakcie festynu na scenie odbywały się występy lokalnych artystów. Naszą szkołę reprezentowały wokalistki i tancerki przygotowane przez nauczycielkę muzyki. Kilka metrów dalej członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z opiekunkami obsługiwali punkt usługowy malowania twarzy. Superbonusem była możliwość przytulenia się do misia, który zbierał pieniądze na rehabilitację naszego kolegi Aleksa.
Dziękuję serdecznie wszystkim tym osobom, dzięki którym mogliśmy aktywnie i owocnie (!) uczestniczyć w kolejnym wydarzeniu integrującym naszą skrzyszowską społeczność. Dziękuję Radzie Rodziców, Uczniom i Nauczycielom, którzy pracowicie spędzili to niedzielne popołudnie, a przede wszystkim dziękuję organizatorom Festynu Ziemniaczanego- Gminnemu Centrum Kultury oraz członkom zespołu Familijo za partnerską współpracę.