Strona główna/Aktualności/1 Gromada Zuchowa "Wilcze Łapki" świętuje Zuchowe Imieniny

1 Gromada Zuchowa "Wilcze Łapki" świętuje Zuchowe Imieniny

19 Marca 2024
1 Gromada Zuchowa
29 lutego wszystkie zuchy obchodzą szczególne święto - Imieniny Zucha. Jego wyjątkowość polega na tym, że ma miejsce raz na cztery lata. To niezwykle ważne święto dla najmłodszych, ponieważ często świętują je tylko raz podczas swej zuchowej przygody. Zuchy z naszej skrzyszowskiej gromady również uczestniczyły w takiej imprezie, a nawet były jej gospodarzami, bowiem w sobotę 2 marca do naszej szkoły zostało zaproszone całe Namiestnictwo Zuchowe Hufca Ziemi Wodzisławskiej, czyli wszystkie gromady powiatu.
Odbył się uroczysty apel, a później gra terenowa w pobliskim lesie, której bohaterami byli: Wilczek - maskotka gromady oraz Cwany Lisek - maskotka namiestnictwa. Zuchy nauczyły się różnych umiejętności i wspólnymi siłami pomogły zwierzakom posprzątać las. Na trasie na kolejnych punktach pomagali harcerze 1 DH "Wilcza Sfora".
Później, po powrocie do szkoły, był czas na zabawę oraz okazja do zrobienie sobie pamiątkowych pierścieni na chustę i nauczenie się wspólnego pląsu.
Jak na imieniny przystało, uroczystość zwieńczyły dwa ogromne torty ze świeczkami, wspólne odśpiewanie "Sto lat" przez wszystkie zuchy oraz apel kończący. Każda gromada dostała również prezent, którym były prześliczne pamiątkowe koszulki.
Mamy nadzieję, że impreza była bardzo udana i niezapomniana, ponieważ zuchy wracały do domów w doskonałych humorach i pełne nowych wrażeń.

1 Gromada Zuchowa "Wilcze Łapki" świętuje Zuchowe Imieniny

Kadra 1 GZ "Wilcze Łapki"