Strona główna/Aktualności/28 sierpnia - Święto Lotnictwa Polskiego/Święto Lotnictwa Polskiego

28 sierpnia - Święto Lotnictwa Polskiego

6 Września 2023
28 sierpnia - Święto Lotnictwa Polskiego
W ostatnią niedzielę wakacji wszyscy miłośnicy lotnictwa i modelarstwa mogli spotkać się na lotnisku w Gotartowicach, gdzie odbył się piknik zorganizowany przez Rybnicki Klub Seniorów Lotnictwa. Na imprezie nie mogło zabraknąć reprezentantów naszej szkoły! Podczas tego wydarzenia dzieci mogły podziwiać modele samolotów i szybowców wykonane przez miłośników modelarstwa oraz ich efektowne pokazy i akrobacje. Jedną z atrakcji był quiz wiedzy lotniczej z nagrodami oraz zbieranie cukierków spadających z "nieba", rozrzucanych przez radiowo sterowany model samolotu.  Piękna pogoda i miła atmosfera sprawiły, że ten dzień na pewno pozostanie w pamięci najmłodszych, którzy bardzo lubią zgłębiać tematykę związaną z lotnictwem.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia!

Święto Lotnictwa Polskiego

Anna Laskowska