Unia Europejska - Projekty
Strona główna/Aktualności/Czapeczka dla Wcześniaka/Czapeczka dla wcześniaka

Czapeczka dla Wcześniaka

25 Listopada 2022
Czapeczka dla Wcześniaka
Światowy Dzień Wcześniaka obchodzony jest 17 listopada, po to by zwiększyć świadomość społeczną na temat problemów przedwcześnie urodzonych dzieci oraz ich rodzin na całym świecie. Dzień ten jest zwiazany z kolorem fioletowym symbolizującym delikatność i wyjątkowość. 

W tym roku Szkolne Koło Wolontariatu również zaangażowało się w akcję organizowaną przez Fundację „Słoneczna Kraina Dzieciom” oraz Terapeutyczny Punkt Przedszkolny „Słoneczna Kraina” z Radlina.

 Dzięki pomocy uczennic: Martyny Więcek, Sandry Adamczyk i Hanny Szkatuły oraz mieszkańców Skrzyszowa i okolic: P. Barbary Greli, Barbary Czai, Haliny Hudek i Agnieszki Jureczko udało nam się po raz kolejny wesprzeć Oddział Ginekologiczno - Położniczy z Pododdziałem Neonatologicznym Szpitala Rejonowego w Raciborzu i Rybniku, gdzie przekazane zostały zebrane dary dla wcześniaków.

Bardzo serdecznie dziękujemy za pomoc!
Więcej o obchodach Światowego Dnia Wcześniaka i relację z przekazania czapeczek można zobaczyć na Facebook’u placówki Terapeutyczny Punkt Przedszkolny Słoneczna Kraina Radlin.
 
Szkolne Koło Wolontariatu
Magdalena Styl
do góry