Unia Europejska - Projekty
Strona główna/Aktualności/XXVIII Wojewódzki Konkurs Biblijny /Konkurs biblijny

XXVIII Wojewódzki Konkurs Biblijny 

25 Listopada 2022
XXVIII Wojewódzki Konkurs Biblijny 

 

17.11.22r. nasi uczniowie uczestniczyli w XXVIII Wojewódzkim Konkursie Wiedzy Biblijnej dla Szkół Podstawowych „Zdumiewali się Jego nauką, gdyż słowo Jego było pełne mocy” (Łk 4,32). 

Konkurs rozpoczął ks. Proboszcz Witold Tatarczyk modlitwą do Ducha Świętego oraz pobłogosławieniem wszystkich zebranych w sali regionalnej, która jednocześnie jest także salą katechetyczną. Pani dyrektor mgr Joanna Bonarek również przywitała zebranych i życzyła uczestnikom powodzenia. Następnie uczniowie: Marta Pałka z 6c, Zofia Kosider z 6c, Krzysztof Stabla z 6c, Marta Kosider z 6 b i Kamil Salamon z 6 b z uśmiechami na twarzach rozpoczęli etap szkolny konkursu.  

Po zakończeniu konkursu, w radosnej atmosferze, przy herbatce i ciasteczkach, uczestnicy i jurorzy wymieniali się znajomością Ewangelii św. Łuksza. Jak się okazało, nasi uczniowie poradzili sobie świetnie, gdyż aż dwie osoby otrzymały najwyższą liczbę punktów. Z tego powodu odbędzie się dogrywka, której wyniki zostaną ogłoszone już 24.11.2022r. podczas mszy świętej. 

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a zwycięzcy życzymy powodzenia w kolejnym etapie konkursu, który już w lutym! 

 

Małgorzata Szyrocka-Durczok 

do góry