Strona główna/Aktualności/Europejski Dzień Języków Obcych

29 Września 2023
Europejski Dzień Języków Obcych
Jak co roku 26 września obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych. Uczniowie na lekcjach języka angielskiego i języka niemieckiego brali udział w grach, zabawach i quizach ze słownictwem z różnych języków. Odbyły się pogadanki na temat znaczenia umiejętności posługiwania się językami obcymi oraz skutecznych metod nauki. Na języku niemieckim uczniowie klas 7 zostali podzieleni na grupy i z rozsypanki wyrazowej układali zdania zawierające powody, dlaczego warto się uczyć języków obcych. Uczniowie śpiewali też piosenki zachęcające do nauki języków. Natomiast ci, którzy uczestniczą w zajęciach świetlicowych, wykonywali różne prace plastyczne, a ich rezultaty podziwiać można w załączonej galerii.

Daria Zdrojewska-Kuc