Strona główna/Aktualności/Żelaznym Szlakiem Rowerowym

Żelaznym Szlakiem Rowerowym

28 Września 2023
Żelaznym Szlakiem Rowerowym
22 września 2023 r.  12 uczniów i 2 nauczycieli naszej szkoły wzięło udział w rajdzie rowerowym, który przebiegał po trasie Żelaznego Szlaku Rowerowego. Szlak ten, który w rankingu "Cud Polski 2023 województwa śląskiego" zajął pierwsze miejsce, przebiega malowniczymi zakątkami polsko - czeskiego pogranicza po byłej linii kolejowej łączącej Wodzisław Śląski z Zebrzydowicami. Nasza trasa wiodła ze Skrzyszowa przez Godów, Jastrzębie aż do Zebrzydowic. Tam w restauracji znajdującej się w budynku pięknego pałacu zjedliśmy pyszną pizzę i w dobrych humorach wróciliśmy do Skrzyszowa.
Trasa rajdu liczyła około 40 kilometrów i wszyscy jego uczestnicy pokonali ją bez najmniejszych problemów. 22 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Bez Samochodu, więc nasza wycieczka doskonale wpisała się w to święto.
Małgorzata Sich - Świtała
Leszek Micał