Od kilku tygodni uczniowie klas III poznawali klimat Akademii Pana Kleksa. Śpiewali najnowszy utwór "Całkiem nowa bajka" stworzony do filmu "Akademia Pana Kleksa" oraz starszą wersję tej piosenki, czyli "Witajcie w naszej bajce". Poznawali również literackich bohaterów Akademii. A 28 lutego wraz z opiekunami pojechali z wielkim entuzjazmem do Bajki Pana Kleksa w Katowicach. Razem z uśmiechniętymi animatorami zwiedzili m.in. Ostatni rezerwat przyrody, Krainę Szpaka Mateusza, Szpital Chorych Sprzętów, Królestwo Bajdocji, Planetę Fantazję oraz Podwodny Świat Królowej Aby. Wszyscy wzięli również udział w warsztatach chemicznych prowadzonych przez animatora Adasia. Wiele frajdy sprawiło im szukanie magicznych przedmiotów Profesora Kleksa oraz wspólna zabawa w ostatniej krainie - Abecji. W krainie tej czekało na dzieci ważne zadanie - pomoc Królowej Abie w ocaleniu planety przed katastrofą ekologiczną. Poprzez zagadki interaktywne uczniowie poznali zagrożenia ekologiczne współczesnego świata oraz sposoby ochrony zagrożonych gatunków zwierząt. W Bajce trzecioklasiści połączyli naukę ze wspólną zabawą i integracją. Z szerokimi uśmiechami, piegami na nosie i plecakami pełnymi pamiątek wrócili do Skrzyszowa.

Jak w Bajce!

Aneta Witek i Anna Laskowska