Strona główna/Aktualności/Spotkanie prewencyjne z przedstawicielem Policji

4 Marca 2024
Spotkanie prewencyjne z przedstawicielem Policji

"Bezpieczeństwo uczniów, przemoc i agresja występująca w środowisku szkolnym i Internecie oraz jej konsekwencje prawne" to temat spotkania, które miało miejsce 22 lutego 2024 roku w naszej szkole. Spotkanie dla uczniów klas IVab i Vab prowadził dzielnicowy sierż. Eryk Sztwiertnia.

Celem wizyty było przeprowadzenie rozmów z uczniami na temat rodzajów przemocy i agresji występujących w środowisku szkolnym oraz Internecie i ich konsekwencji prawnych. Policjant przypomniał uczniom o bezwzględnym stosowaniu się do zasad i norm obowiązujących w szkole oraz obowiązku ich respektowania.

Poruszył także tematy:

- cyberprzemocy (przemoc rówieśnicza),

- szkodliwości stosowania używek,

- zagrożeń na drodze,

- innych niebezpieczeństw, na które mogą być narażone dzieci.

Poruszane tematy cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, o czym świadczyły liczne pytania kierowane do Policjanta pod koniec spotkania.

Mamy nadzieję, że przeprowadzone zajęcia w dużym stopniu przyczynią się do wzrostu świadomości zachowań ryzykownych i niebezpiecznych wśród uczniów oraz pozytywnie wpłyną na ich zachowania w szkole i poza nią.

Zajęcia z przedstawicielem Policji są jednymi z wielu działań realizowanych w ramach Programu Profilaktyczno - Wychowawczego naszej szkoły.

Adriana Cudnowska