Aby uczcić Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, 21 lutego zorganizowaliśmy eliminacje szkolne do Gminnego Konkursu Recytatorskiego „Przecinek” dla uczniów klas IV-VI. Do udziału w nich zgłosiło się 6 uczniów: Hanna Toman z 4b, Alicja Korecka z 5a, Jakub Kiełbasa z 5a, Emilia Olkiewicz z 5a, Maria Pałka z 5a i Kacper Grabiec z 6b. Każdy z nich recytował wybrany przez siebie wiersz polskiego poety, a oceny dokonało polonistyczne jury w składzie: p. dyrektor Joanna Bonarek, p. Iwona Brudny, p. Patrycja Malura, p. Agnieszka Leśniak i p. Maryla Marcol. Zwycięzcą eliminacji został Jakub, a drugie miejsce zajął Kacper i to oni będą reprezentować naszą szkołę w konkursie, który odbędzie się 7 marca w Gminnym Ośrodku Kultury w Gołkowicach. Gratulujemy wszystkim recytatorom pięknych występów, a chłopakom życzymy powodzenia i trzymamy za nich kciuki!