27 lutego gościem Szkoły Podstawowej w Skrzyszowie był pan Krzysztof Pławecki, prawnik oraz prezes Fundacji LexCultura, który poprowadził dla uczniów klas 4-7 warsztaty dotyczące szeroko pojętego prawa konsumenckiego w cyberprzestrzeni. Spotkanie odbyło się w ramach realizowanego przez PODN w Wodzisławiu Śląskim projektu „Bezpieczny konsument w cyfrowym świecie”. Patronat nad projektem objął Prezes PSS Społem Wodzisław Śląski p. Tomasz Szczotok. Celem spotkania było uświadomienie uczniom, jak istotne jest bezpieczeństwo w sieci w aspekcie prawnym, ekonomicznym i społecznym. Uczniowie podczas dwugodzinnych warsztatów poznali katalog cyberprzestępstw wraz z konsekwencjami prawnymi, dowiedzieli się, czym jest prywatność w mediach społecznościowych oraz w jaki sposób można manipulować ludzkimi zachowaniami poprzez narzędzia internetowe. Ponadto mogli zadawać pytania związane z tą tematyką. Zwieńczeniem projektu było szkolenie dotyczące bezpieczeństwa w sieci zorganizowane przez PODN dla nauczycieli, wychowawców oraz dyrektorów szkół powiatu wodzisławskiego.

I.Brudny