W pierwszej części ostatniego już spotkania w ramach projektu "Na klombie i na kanapce" uczniowie zaprezentowali na zdjęciach swoje łąki kwiatowe. Następnie odbyło się spotkanie z pszczelarką i degustacja miodów. Uczniowie dowiedzieli się wiele na temat znaczenia pszczół w naszym życiu, ich ogromnej roli dla człowieka i samej przyrody oraz odpowiedzieli sobie na pytanie, dlaczego tak ważna jest świadomość i działanie mające na celu dbanie o nasze środowisko, naszą planetę.
W drugiej części zespoły reprezentujące poszczególne szkoły wzięły udział w quizie dotyczącym zagadnień poruszanych na wszystkich projektowych spotkaniach, a następnie nastąpiło uroczyste podsumowanie projektu. Wszyscy uczestnicy zaangażowani w projekt otrzymali domek dla owadów. Uczniowie wiele wynieśli ze spotkań projektowych i byli w nie bardzo zaangażowani.
Daria Zdrojewska-Kuc