Strona główna/Aktualności/Po raz siódmy z wizytą u greckich bogów w Skrzyszowie!/Konkurs Mitologiczny

Po raz siódmy z wizytą u greckich bogów w Skrzyszowie!

24 Maja 2024
Po raz siódmy z wizytą u greckich bogów w Skrzyszowie!

22 maja 2024r. o godzinie 9.00 do Szkoły Podstawowej w Skrzyszowie zawitali uczniowie klas IV-VI z 7 szkół powiatu wodzisławskiego, aby wziąć udział w VII Powiatowym Konkursie Mitologicznym. Wszystkich miłośników starożytnego świata uroczyście powitała Pani Dyrektor Joanna Bonarek.

Swoją obecnością w jury już po raz kolejny zaszczyciła nas Pani Katarzyna Hawel- doradca metodyczny z języka polskiego.

Konkurs składał się z dwóch części. W pierwszej uczniowie rozwiązywali test w oparciu o „Mitologię” (część grecka) J. Parandowskiego. W drugiej części miłośnicy starożytnego świata wcielali się w wybraną postać mitologiczną.

Nad sprawiedliwością wyłonienia zwycięzców tym razem czuwał najwyższy z bogów- Zeus.

I miejsce zajął Kuba Tolarz ze Szkoły Podstawowej nr 15 w Wodzisławiu Śląskim (opiekun: Justyna Porwoł),

II miejsce przyznano Karolinie Czernek ze Szkoły Podstawowej w Połomi (opiekun: Izabela Salamon),

III miejsce zajął Mateusz Żymełka ze Szkoły Podstawowej w Skrzyszowie (opiekun: Maryla Marcol).

Z racji tego, iż uczniowie zaprezentowali bardzo wysoki poziom, zwłaszcza wcielając się w mitologicznych bohaterów, jury postanowiło wyróżnić Hadesa- Wojtka Szytenhelma ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Radlinie (opiekun: Jarosław Kaczmarczyk).

Uczestnikom oraz opiekunom dziękujemy za przybycie oraz profesjonalne przygotowanie młodzieży.

Podziękowania należą się także uczennicom z klasy VII a : Darii Błędowskiej, Wiktorii Marczyk, Emilce Polnik, Małgosi Rduch, Weronice Robak oraz Emilce Seiffert, które dodawały otuchy wszystkim występującym oraz pomagały w organizacji tegoż konkursu.

Wszystkim uczestnikom życzymy dalszego zachwytu nad starożytnym światem oraz zapraszamy w przyszłym roku szkolnym!

Patrycja Malura, Justyna Hudek