22 maja 2024 roku 12 uczniów i 2 opiekunów z naszej szkoły wzięło udział w wycieczce rowerowej do Karwiny w Republice Czeskiej. Podczas wycieczki przejechaliśmy bocznymi drogami naszej gminy i świetną ścieżką rowerową biegnącą wzdłuż rzeki Olzy do Karwiny. Tam zobaczyliśmy piękny pałac stojący przy frysztackim rynku wraz z przylegającym do niego parkiem. Droga powrotna przebiegała w dużej części trasą marszu powstańców śląskich podczas I powstania śląskiego. Odwiedziliśmy miejsce zbiórki powstańców w Petrowicach, a także miejsca ich potyczek z oddziałami niemieckiego Grenzschutzu w Gołkowicach i w Godowie w 1919 r.
Wszyscy uczestnicy wycieczki spisali się bardzo dzielnie, pokonując około 40 - kilometrowy dystans w znakomitej kondycji.
Leszek Micał