Strona główna/Aktualności/Nagroda w Warszawie odebrana!/Nagroda w Warszawie odebrana!

6 Listopada 2023
Nagroda w Warszawie odebrana!
W ostatnim dniu października chętni uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami: p. Anią Laskowską oraz p. Kasią Szlufcik pojechali na wycieczkę do Warszawy. Głównym celem wyjazdu był odbiór nagrody, którą w ubiegłym roku szkolnym wygrała Emilia Olkiewicz z kl. V a. Emilka zdobyła wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Załoga przyszłości PLL LOT".  Nagrodą było zwiedzanie Lotniska Chopina dla całej klasy wraz z animatorami. Uczestnicy wycieczki mogli wejść do hangarów LOT AMS i zobaczyć, jak wykonuje się prace konserwatorskie przy samolotach. Następnie odbyły się warsztaty na temat: "Jak poprawnie pakować bagaż oraz jakie zasady bezpieczeństwa obowiązują na pokładzie podczas lotu". Ostatnim punktem programu LOT KIDS był przejazd na lotnisko Chopina, gdzie przeszliśmy "ścieżkę pasażera" i odwiedziliśmy taras widokowy.  Po skończonym zwiedzaniu lotniska wraz z przewodnikiem poszliśmy na spacer wzdłuż Wisły, zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie przy Syrence Warszawskiej oraz odkrywaliśmy tajemnice fizyki i chemii w Centrum Nauki Kopernik. Aby w pełni wykorzystać czas spędzony w stolicy, podeszliśmy również zobaczyć Pałac Prezydencki oraz zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Przepięknie oświetlone warszawskie budynki wywarły na nas ogromne wrażenie! Aby w pełni zaspokoić potrzeby młodzieży, w drodze powrotnej wstąpiliśmy do restauracji Mc Donalds.  Późnym wieczorem zmęczeni, ale pełni wrażeń i emocji wróciliśmy do Skrzyszowa.

Anna Laskowska