Strona główna/Aktualności/Ślubowanie pierwszoklasistów/Pasowanie na pierwszoklasistę

Ślubowanie pierwszoklasistów

6 Listopada 2023
Ślubowanie pierwszoklasistów

26 października w naszej szkole odbyła się ważna uroczystość. W tym dniu pierwszoklasiści stali się pełnoprawnymi uczniami Szkoły Podstawowej im. Powstańców Śląskich w Skrzyszowie. W obecności rodziców, pani dyrektor oraz swoich wychowawczyń najmłodsi uczniowie przedstawili ciekawą część artystyczną, w której zapewnili, że choć w szkole jest dużo zasad, to wszystkie je znają i w życie wprowadzają. Śpiewając wesoło: „Nie jesteśmy tutaj sami, mamy klasę, panią, nas...”, pokazali, że już się czują prawdziwymi uczniami. Na pytanie, czy egzamin jest pięknie zdany, publiczność odpowiedziała gromkimi brawami. Najmłodsi mogli więc złożyć uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły, obiecując dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły, uczyć się pilnie i kochać ojczyznę. Po pasowaniu przez panią dyrektor symbolicznym dużym piórem i po słowach: „Pasuję Cię na Ucznia Szkoły Podstawowej w Skrzyszowie” każdy pierwszoklasista otrzymał pamiątkowy dyplom i przypieczętował akt ślubowania. Po uroczystości nie zabrakło rozmów przy poczęstunku oraz wspólnych zdjęć. Był to wyjątkowy dzień dla dzieci, które we wrześniu po raz pierwszy przekroczyły próg szkoły. Teraz z dumą mogą powiedzieć: "Mamo, Tato - jestem uczniem". Życzymy im dużo sukcesów.

Pasowanie na pierwszoklasistę

Mirela Kołodziej i Beata Banot