Strona główna/Aktualności/„Pięknie żyć- znaczy kochać świat”/Kolejni absolwenci naszej szkoły

„Pięknie żyć- znaczy kochać świat”

3 Lipca 2023
„Pięknie żyć- znaczy kochać świat”

23 czerwca uczniowie klas VIII wraz ze swoimi rodzicami po raz ostatni przybyli w mury skrzyszowskiej szkoły.
Akademia rozpoczęła się uroczystym odśpiewaniem hymnu oraz przekazaniem sztandaru klasom VI. Następnie głos zabrała Pani Dyrektor Joanna Bonarek, która powitała zebranych absolwentów fragmentem tekstu Winstona Churchilla: „To nie jest koniec, to nawet nie jest początek końca. To dopiero koniec początku…”, życząc właściwych i trafnych wyborów na dalszej drodze edukacyjnej ścieżki.
W końcu nadszedł ten moment…
Pani Dyrektor wraz z wychowawcami: p. Danutą Dąbrowską, p. Luizą Dworok, oraz p. Leszkiem Micałem wręczyła absolwentom wymarzone świadectwa ukończenia szkoły podstawowej. Nagrodzeni zostali uczniowie kończący szkołę z wyróżnieniem oraz otrzymujący stypendium naukowe i sportowe.
Pani Dyrektor i wychowawcy podziękowali także rodzicom zaangażowanym w pracę na rzecz szkoły.

„Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy…”
Następnie rozpoczęła się druga część akademii prowadzona przez uczniów klas VI, którzy chcieli pożegnać swoich starszych kolegów. Alicja Brzemia oraz Dominik Sobik wcielili się w hollywoodzkie gwiazdy i zaprosili swoich starszych kolegów na uroczystą galę rozdania Oskarów.
Cóż to były za emocje… Każdy absolwent znalazł swoje miejsce w określonej kategorii, a zwycięzca miał okazję odebrać pierwszą w życiu statuetkę.

„Ważnych jest kilka tych chwil, tych, na które czekamy…”
Drodzy Absolwenci!
Życzymy, abyście: „…sięgali tam, gdzie wzrok nie sięga. Łamali to, czego rozum nie złamie”. Nie bójcie się myśleć, marzyć i wierzyć, ale przede wszystkim bądźcie wierni ideałom. Otaczajcie się w życiu tym co dobre, piękne i trwałe.
Niech spełnią się Wasze najskrytsze marzenia, a szkoła, do której się wybieracie, będzie dla Was przyjazna i pozwoli rozwijać Wasze talenty.
Serdecznie dziękujemy uczniom klas VI za pomoc oraz zaangażowanie w pożegnanie swoich starszych kolegów.

Kolejni absolwenci naszej szkoły

Justyna Hudek, Mateusz Woźnica, Krzysztof Szewczyk