Strona główna/Aktualności/Powiatowy Konkurs Recytatorski

Powiatowy Konkurs Recytatorski

10 Kwietnia 2024
Powiatowy Konkurs Recytatorski
Po bardzo udanym występie w Gminnym Konkursie Recytatorskim „Przecinek” dla klas IV-VI, w którym Jakub Kiełbasa z kl. 5a zajął I miejsce, a Kacper Grabiec z kl. 6b - III miejsce, obaj chłopcy reprezentowali naszą szkołę i gminę w XVIII Powiatowym Konkursie Recytatorskim w Rydułtowach.  Przed szacownym jury wystąpili oni wraz z 25 innymi uczniami z całego powiatu, wspaniale recytując wybrane wiersze oraz fragmenty prozy i prezentując wysoki poziom. Za bardzo ciekawą interpretację 2 utworów nagrodzony został Jakub, któremu jury przyznało II miejsce. Tym samym Kuba udowodnił, że nie yno poradzi godać po śląsku i wygrywać konkursy gwary, ale i pięknie recytuje polską poezję i prozę, zapewniając sobie już po raz drugi reprezentowanie powiatu wodzisławskiego w konkursie na szczeblu wojewódzkim, który odbędzie się 12 kwietnia w Bielsku - Białej. Gratulujemy Jakubowi kolejnego sukcesu, życzymy powodzenia w Bielsku i trzymamy kciuki!
Maryla Marcol