Strona główna/Aktualności/Robotyka w klasach I-III

28 Czerwca 2023
Robotyka w klasach I-III
W obecnym roku szkolnym chętni uczniowie klas młodszych brali udział w zajęciach z robotyki. Realizowane one były z wykorzystaniem pomocy dydaktycznych i sprzętu zakupionego w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.
Na zajęciach pracowano w programie Scratch Junior, korzystając z aplikacji na tabletach. Poznano aplikację Photon Education i pracowano z wykorzystaniem robotów Photon.  Wykorzystując zestawy LEGO Education SPIKE  Essential, uczniowie chętnie angażowali się w ciekawe zajęcia edukacyjne, by zdobyć nowe umiejętności. Zestaw klocków pozwalał ćwiczyć umiejętności rozwiązywania problemów podczas zabawy, rozwijał wytrwałość i samodzielne myślenie. Dawał nieograniczone możliwości kreatywnego projektowania.
#LaboratoriaPrzyszłosci #LaboratoriaPrzyszłości

Aneta Witek