Strona główna/Aktualności/Światowy Dzień Wody

Światowy Dzień Wody

3 Kwietnia 2024
Światowy Dzień Wody

Co roku 22 marca obchodzony jest Światowy Dzień Wody. Celebrowali go także nauczyciele oraz uczniowie naszej szkoły. Celem tego dnia jest szerzenie świadomości o tym, że na świecie ponad miliard ludzi nie ma dostępu do bezpiecznej wody pitnej, więc powinniśmy racjonalnie nią gospodarować. Na lekcjach wychowawczych nauczyciele przeprowadzili z uczniami pogadankę, dlaczego powinniśmy oszczędzać wodę. Wraz z uczniami klasy czwartej została wykonana gazetka, która jest widoczna na załączonym zdjęciu. Uczniowie klas młodszych wykonywali również prace plastyczne. Światowy Dzień Wody uświadomił uczniom, że dostęp do czystej wody to prawo każdego człowieka, a oszczędne gospodarowanie nią jest naszym obowiązkiem.

Daria Zdrojewska-Kuc