Strona główna/Aktualności/Światowy Dzień Ziemi w naszej szkole: Zróbmy coś dobrego razem!

24 Kwietnia 2024
Światowy Dzień Ziemi w naszej szkole: Zróbmy coś dobrego razem!

W dniu 23 kwietnia uczniowie klas szóstych zorganizowali wyjątkowy happening z okazji Dnia Ziemi. Przygotowali wiele interesujących stoisk, zachęcających do troski o naszą planetę i podjęcia działań na rzecz ochrony środowiska. Każde stanowisko prezentowało kreatywne podejście do recyklingu. Uczniowie zamienili zwykle pudła w artystyczne dzieła, zaprezentowali, jak można przekształcić zużyte tkaniny w praktyczne torebki czy saszetki, dając materiałom drugie życie. Pod fachowym okiem szostoklasistów była sprawdzana wiedza ekologiczna oraz umiejętność segregowania odpadów. Stoiska naukowe prezentowały brudny i czysty las, efekty uprawy rzeżuchy w różnych warunkach oraz samodzielnie wykonane domki dla owadów, które wspierają ważną rolę tych małych żyjątek w naszym ekosystemie. Uczniowie podpowiedzieli także, jak stworzyć las w słoiku, co można zrobić z puszek lub plastikowych kubków. Dziękujemy wszystkim za udział i cieszymy się, że tą inicjatywą mogliśmy zachęcić do pozytywnych działań dla dobra naszej planety.

Agnieszka Leśniak i Mirella Markowska