Unia Europejska - Projekty
Strona główna/Aktualności/Najmłodszy wśród najlepszych uczniów śląskich szkół/Mateusz laureatem

Najmłodszy wśród najlepszych uczniów śląskich szkół

24 Kwietnia 2024
Najmłodszy wśród najlepszych uczniów śląskich szkół

Mateuszowi Żymełce, laureatowi Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii, sukcesu gratulowali: Śląska Kurator Oświaty Aleksandra Dyla, Wiceminister Edukacji Narodowej Henryk Kiepura, Wojewoda Śląski Marek Wójcik, Wicewojewoda Śląski Michał Kopański oraz Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. Ryszard Koziołek.

 

Najmłodszy wśród najlepszych uczniów śląskich szkół

 

23 kwietnia w gmachu Sejmu Śląskiego odbyła się gala wręczenia nagród wielokrotnym laureatom wojewódzkich konkursów  przedmiotowych, laureatom, którzy otrzymali maksymalną liczbę punktów na III etapie konkursów oraz najmłodszemu laureatowi konkursu - uczniowi klasy Vb szkoły podstawowej w Skrzyszowie Mateuszowi Żymełce. Przypomnijmy, że Mateusz swój sukces osiągnął w konkursie przedmiotowym z historii. Na II etapie uczeń musiał się zmierzyć z pytaniami dotyczącymi wiedzy z epok od starożytności do oświecenia, a na III etapie z wydarzeń od kongresu wiedeńskiego (1814 r.) po ogłoszenie stanu wojennego w Polsce (1981).  Nauka historii w  I półroczu klasy V kończy się na wczesnym średniowieczu. Mateusz musiał więc opanować wiedzę o wydarzeniach z kolejnych stuleci na zajęciach dodatkowych, które prowadziła dla niego dr Danuta Dąbrowska. Godziny wytężonej pracy ucznia oraz jego nauczycielki, przy mocnym wsparciu rodziny, zaowocowały wspaniałym sukcesem, który doceniły władze oświatowe naszego województwa.

Jako społeczność szkolna jesteśmy ogromnie dumni ze zwycięstwa Mateusza. Jego sukces jest niepodważalnym dowodem na to, że wytrwałość i determinacja mogą przynieść wspaniałe rezultaty nawet w najbardziej wymagających konkursach. Mamy nadzieję, że postawa naszego  piątoklasisty stanie się inspiracją dla innych.

Joanna Bonarek

do góry