Strona główna/Aktualności/Szachiści zakończyli sezon /Turniej szachowy

Szachiści zakończyli sezon

25 Czerwca 2024
Szachiści zakończyli sezon

20 czerwca uczniowie SP Skrzyszów mieli okazję zmierzyć się już po raz drugi w wyjątkowych zawodach sportowych, a mianowicie w Szkolnym Turnieju Szachowym. Nad jego prawidłowym przebiegiem czuwał trener należący do Polskiego Związku Szachowego - pan Stanisław Kubiniok. Do rozgrywek zgłosiło się 6 zawodników z klas II- VI. Są to jednocześnie członkowie sekcji szachowej działającej przy LKS „Gwiazda- Skrzyszów”.

Turniej rozpoczął się o godzinie 9.00, a zakończył o 11.30. Rozegrano łącznie 5 rund systemem szwajcarskim, co pozwoliło wyłonić najlepszych szachistów dnia. A zostali nimi:

Bartosz Laskowski - I m.,

Błażej Laskowski - II m,

Mateusz Robak - III m.

Zwycięzcy turnieju otrzymali pamiątkowe puchary i dyplomy, a wszyscy uczestnicy słodki upominek. Po wręczeniu nagród organizatorzy podziękowali uczestnikom za udział i sportową rywalizację. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym uda nam się zorganizować kolejną edycję turnieju, a skrzyszowska sekcja szachowa przyciągnie jeszcze większą liczbę miłośników królewskiej gry. Zapraszamy!

Joanna Bonarek