Strona główna/Aktualności/Wizyta w Zagrodzie Edukacyjnej „Alpaquero”

10 Maja 2023
Wizyta w Zagrodzie Edukacyjnej „Alpaquero”

5 maja klasy 1a i 1b wraz z wychowawczyniami i opiekunami udały się na wycieczkę do Ustronia oraz Międzyrzecza Górnego. Piękna pogoda tego dnia zachęcała do wyjazdu. Przygodę rozpoczęliśmy od zwiedzania wyjątkowego Dworca Dobrych Myśli, który jest domem dla największej kolekcji misiów w Europie. Uczniowie mogli tam zobaczyć misie wykonane ze wszystkiego, z czego tylko można zrobić misia (nawet ze słomy, szkła, metalu, kamienia czy porcelany), misie znane z historii, bajek, filmów, literatury, misie do jedzenia, misie do tulenia, misie na talerzach i kubkach oraz ogromną kolekcję lalek. Następnie udaliśmy się na wiosenny spacer po parku w Ustroniu. Najważniejszym punktem wycieczki były jednak odwiedziny w Zagrodzie „Alpaquero”, gdzie czekały na nas zwierzęta rodem z Ameryki Południowej oraz bardzo ciekawe warsztaty edukacyjne. Podczas zajęć prowadzący przekazał dzieciom dużo cennych informacji o hodowli, karmieniu i pielęgnacji mało u nas jeszcze znanych alpak. Po dużej porcji wiedzy przyszedł czas na głaskanie, karmienie, przytulanie i spacery ze zwierzętami. Uczniowie odbyli również pierwsze próby gręplowania i skręcania włosia w wełnę, a następnie malowali wykonane z gipsu zwierzątko, które mogli zabrać ze sobą na pamiątkę. To był wspaniały dzień, który dostarczył nam niesamowitych wrażeń!

Aleksandra Caniboł, Małgorzata Oślizło